Parslian Arvand Co

 
 
موقعیت شما: مقالات و دانستنی ها شیمی و میکروبی الکل های صنعتی
 
 

الکل های صنعتی

نامه الکترونیک چاپ PDF

الکل های صنعتی

متانول:

متانول از فعالیت بی هوازی گونه‌های زیادی از باکتری ها تولید می‌شود و در نتیجه مقدار اندکی از بخار متانول وارد جو می‌شود و پس از چندین روز بوسیله اکسیژن و با کمک نور خورشید اکسید شده به آب و دی اکسید کربن تبدیل می‌گردد. البته در فرآیند سوختن متانول هم از نظر مواد بدست آمده چنین اتفاقی رخ می‌دهد ولی بسیار سریعتر. در ضمن شعله سوختن متانول بی‌رنگ است و باید مراقب باشیم تا با شعله آن دچار سوختگی نشویم.

کاربرد متانول

به‌عنوان ضدیخ، حلال و سوخت بکار برده می‌شود. از متانول برای تقلیب اتانول نیز استفاده می‌شود، این عمل به منظور غیر قابل شرب نمودن(در کشورهای اسلامی به جهت مسائل شرعی و در کشورهای دیگر به جهت معافیت از مالیات فروش مواد مست‌کننده) اتانولی که به منظور مصارف صنعتی تولید می‌شود انجام می‌پذیرد. بدین منظور از مواد دیگری چون پیریدین و تربانتین نیز استفاده می‌شود. متانول به صورت محدود به عنوان سوخت در موتورهایی با سیستم احتراق داخلی استفاده می‌شود. متانول تولید شده از چوب و سایر ترکیبات آلی را متانول آلی یا بیو الکل می‌نامند که یک منبع تجدید شدنی برای سوخت است و می‌تواند جایگزین مشتقات نفت خام شود..

نکات ایمنی

متانول ماده‌ای سمی است و نوشیدن آن موجب نابینایی و حتی مرگ می‌شود. هنگام استفاده از متانول باید از ماسک و دستکش استفاده کرد چون از طریق تنفس و پوست وآشامیدن نیز می‌تواند جذب شود.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی متانول

شماره تعرفه: 29051100

حالت فیزیکی

مایع

فرمول مولکولی

CH4O

جرم مولی

32.04 g mol1

حلالیت در آب

محلول

دانسیته

0.7918 g/cm3

نقطه اشتعال

12 °C (54 °F) (closed cup)

نقطه جوش

64.7 °C, 148.4 °F (337.8 K)

نقطه ذوب

−97 °C, −142.9 °F (176 K)

 

اتانول

اتانول یا الکل اتیلیک یا اتیل الکل ترکیبی شیمیائی با بوی خاص و آتشگیر می باشد که در نوشیدنی های الکلی وجود دارد. این الکل همان ماده‌ای است که خاصیت مست کنندگی دارد و در نوشیدنی‌های الکلی با درصدهای مختلف پیدا می‌شود. علاوه بر این در صنایع مختلف کاربرد فراوان دارند. این کاربردها در عطرها و ادکلن ها و همچنین در وانیل و همچنین به عنوان سوخت در برخی ماشین‌های جدید می‌باشد.

تاریخچه

اتانول برای انسان از دوران باستان شناخته شده بود، زیرا این ماده ، جزء اصلی مشروبات الکلی است. جداسازی آن بصورت اتانول نسبتا خالص احتمالا اولین بار توسط "جابر بن حیان" که صنعت تقطیر را گسترش داد، انجام شده است. البته بیشتر گمان می‌رود که اتانول خالص توسط "محمد زکریای رازی" دانشمند ایرانی تولید شده باشد.

فرایند تولید

اتانول مورد استفاده در نوشابه‌های الکلی توسط فرایند تخمیر از متابولیسم گلوکز توسط گونه مخصوصی از مخمرها در غیاب اکسیژن تولید می‌شود و در پایان فرایند تخمیر غلظت اتانول را با تقطیر بالا می‌برند. برای مخلوط اتانول با آب بالاترین نقطه آزئوتروپ جوش برای ۹۵% الکل و ۵% آب است. بنابراین جزء تقطیر شده مخلوط اتانول و آب نمی‌تواند خالصتر از ۹۵ درصد باشد. برای تولید اتانول خالص‌تر ، مقدار کمی بنزن به آن اضافه می‌شود.

تولید اتانول صنعتی

اتانول سوخت نسبتا خوبی برای موتورهاست و در صنعت ، بصورتهای مختلفی استفاده می‌شود. اتانول مورد مصرف در صنعت را معمولاً از واکنش کاتالیزوری آب با اتیلن تولید می‌کنند. این یک واکنش افزایشی است که در آن یک مولکول آب شکافته شده ، قطعات حاصل از آن به اتمهای کربن در پیوند دوگانه اضافه می‌شود. این فرایند ، تولید اتانول اقتصادی‌تر از تولید آن با مخمر است.

امروزه برای تولید تجارتی آسان آن تخمیر مواد آلی زائد مانند خرده چوب و خاک اره پیشنهاد شده است. اتانول صنعتی برای مصرف انسان ، نامناسب است، زیرا به آن ، مقادیر کمی متانول و مواد سمی دیگر اضافه می‌شود.

خواص فیزیکی

اتانول ، مایعی قابل احتراق و بی‌رنگ بوده ، یکی از انواع الکلهای موجود در نوشابه‌های الکلی است. گرانروی آن ، مانند آب است و بوی نسبتا تندی دارد. در صنعت بعنوان حلال و ماده واسطه شیمیایی برای تولید بیشتر ترکیبات آلی استفاده می‌شود. بدلیل تشکیل پیوند هیدروژنی با هر نسبتی در آب حل می‌شود. اتانول در مقایسه با ترکیبات آلی که وزن مولکولی یکسانی با آن دارند، نقطه جوش بالاتری دارد.

کاربرد اتانول

اتانول بدلیل نقطه ذوب پائین در صنعت ضدیخ‌سازی استفاده می‌شود. حلال بسیار خوبی است و در صنعت عطرسازی ، رنگسازی و … استفاده می‌شود. محلول %۸۵ – ۷۰ آن بعنوان محلول ضدعفونی کننده کاربرد دارد. اتانول با تغییر دادن پروتئین و حل کردن چربی ، میکرو ارگانیسمهای آنها را از بین می‌برد. البته این عمل فقط در برابر باکتریها و ویروسها و قارچها موثر است، ولی در مقابل هاگ ، باکتریها تاثیری ندارد. اتانول همچنین در صنایع مشروبات الکلی به میزان گسترده ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکته مهم

مصرف بیش از حد مشروبات الکلی ، بدلیل وجود اتانول در ترکیب آنها باعث ایجاد عوارض بسیاری در سلامتی انسان می‌شود که عبارتند از :

عوارض حاد

تهوع ، استفراغ ، افسردگی ، تنگی نفس.

عوارض مزمن

اعتیاد به الکل (الکسیم) ، سایروز کبدی ، تاثیر در سلسله اعصاب مرکزی ، تاثیر در حافظه در بلند مدت.

 

مشخصات فیزیکی و شیمیایی اتانول

شماره تعرفه: 2207

حالت فیزیکی

مایع

فرمول مولکولی

C2H6O

جرم مولی

46.07 g mol-1

حلالیت در آب

محلول

دانسیته

0.789 g/cm3 (20 °C)

نقطه اشتعال

13 °C (55.4 °F)

نقطه جوش

78.4 °C, 352 K, 173 °F

نقطه ذوب

−114.3 °C, 159 K, -174 °F

نظرات  

 
0 #2 fateme ۰۸ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۱
ممنون خیلی به کارم اومد...
نقل قول
 
 
+1 #1 asal ss501 ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۳۱
خوب بود برای من که یک ششمی  که تحقیق داره عالی بود :zzz :D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :P :roll: :sigh:
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

جوملا فارسی توسعه و پشتیبانی توسط شرکت نوید ایرانیان
 
 
 
 

قابل توجه ارباب رجوع محترم

در صورتی که قصد همکاری و ارسال نمونه به آزمایشگاه پارس لیان را دارید. خواهشمند است قبل از هر اقدامی با تلفن های دفتر مرکزی

به شماره 66259686-021 و 66261492-021 تماس حاصل نمایید.

احسانی - مسئول دفتر مرکزی

جستجو در سایت

درباره ما

بشر در طول زندگی و ارتباط با محیط پیرامون خود با عوامل متعددی سرو کار دارد که کیفیت، کار کرد و ایمنی آنها نقش به سزایی در ارتقاء سطح کیفی زندگی او دارد. لذا برای اطمینان از حصول این مطلوبات ، معیاری لازم است. استاندارد میزان و مبنایی برای سنجش کیفیت در تولید و ارائه خدمات می باشد. آزمایشگاه پارس لیان اروند به عنوان آزمایشگاه همکار اداره استاندارد و وزارت بهداشت مفتخر است که از سال 1386  شروع به انجام خدمات آزمایشگاهی کرده است و موفق به اخذ گواهی نامه تایید صلاحیت ملی برای آزمایشگاه های نساجی و سلولزی، تعیین ماهیت، آرایشی و بهداشتی و گواهینامه معتبر ISO17025 از نظام تایید صلاحیت ایران برای آزمایشگاه  نساجی گردیده است. آزمایشگاه های این مجموعه، در قالب شعبات خرمشهر، چابهار، بندر امام و تهران قابلیت ارائه خدمات به تجار، بازرگانان، ادارات استاندارد، معاونت های غذا و دارو و آزمایشگاه های همکار، جهت تعیین مطابقت یا عدم مطابقت کیفیت کالای مورد نظر با  استاندارد های مورد تأیید در سطح ملّی و بین المللی  در زمینه های نساجی، سلولزی و آرایشی بهداشتی و همچنین  تعیین ماهیت کالا می باشد.

طــــراحی و اجـــرا : شــرکت پــــیوند گســــتر امــــین

021-66259686

);